Televizyon Dizisi
EVLERDEN BİRİ
"> [iframe][/iframe]
 • Paylaş :
Genel Hikaye
image movie

Evlerden Biri - Star Tv

İskender, Erdal ve Ayşe… 2’si erkek, 1’i kız 3 evlat. Babaları Sadi emekli. Anneleri Hediye, ev hanımı. Mahalle arasında, eskimiş ama eskidikçe de değeri artan bir evde yaşıyorlar. Bütün gelecek hayallerini ve ümitlerini oturdukları eve bağlayan ailede, eski huzur ve mutluluk sadece fotoğraf karelerinde kalmış. Hayaller, birbirinden farklı beklentiler ve çıkar ilişkileri birbiriyle çakıştıkça gerilim de artmaya başlıyor.

Bir gün, bir anneyle kızı, Nursen’le Leman taşınırlar karşılarındaki eve… İlginç, güzel, alımlı ve neredeyse abla kardeş gibi duran bu ikili, evdeki herkesin ilgi odağı olur. Evin erkeklerinin birbirlerinden habersiz benzer düşünceler geçer aklından. Hayalleri onların üzerinde yoğunlaşır. Evin erkeklerinin ümitleri, aşkları ve gelecekleri olurlar adeta bu anneyle kız.

İskender’in içe kapanık, silik yaşamına yeni bir ışık doğar. Onun tam zıddı olan erkek kardeşi Erdal’sa abisinin damarına basacağı yeni bir yol bulmuştur kendisine. Ev üstünde daha fazla pay sahibi olabilmek için epeydir gergin olan kardeşlerin arası daha da açılmaya başlar.

Sadi’yse öteden beri, çocuklarına karşı babalık görevini yaptığını düşünür. Artık ailesi için değil, içten içe kendi için yaşamak ister. Hastalıklı, yorgun ve yaşlı bedeni, ömrünün son günlerinde mutlu olsun ister.

Masum ve dupduru güzelliğiyle Nursen, annesinin hiç onaylamadığı bir yaşamı, dürüst ve namuslu bir hayatı yakalamanın peşindedir. İlk görüşte sevdalandığı Erdal’la onun abisi İskender’in kendine olan gizli hisleri arasında hangisinin gerçek olduğunu bilemeden…

Evlerden Biri, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarlanan 2012 yapımı televizyon dizisi, Orhan Kemal’in 1966’da basılan aynı adlı eserinden uyarlanan, Koliba Film tarafından yapılıp Star Tv ‘de yayınlanan dizidir. Senaryosunu Hakan Aksun ve Müjdan Kayserli yazmıştır.Müziklerini ise Fahir Atakoğlu bestelemiştir.1 Ağustos 2012 ‘de ekranlara merhaba demiştir.Başrollerinde Ceyda Ateş, Özgür Çevik, Barış Aytaç ve Şemsi İnkaya rol almaktadır.Ceyda Ateş Adını Feriha Koydum ‘un hemen ardından ilk başrolünü aldığı dizi için saç rengini değiştirmiş ve bambaşka bir karakterle ekranlara dönmüştür.İlk başta yüksek olan reytinglerin daha sonra düşmesi üzerine erken final yaptırılmıştır.Dizinin çekimleri Üsküdar-Salacak ta yapılmıştır.

KÜNYE
 • Yönetmen
  / Bahadır İnce/
 • Yapımcı
  / Ata Türkoğlu/
 • Eser
  / Orhan Kemal/
 • Senaryo
  / Hakan Haksun/ Müjdan Kayserli/
 • Müzik
  / Fahir Atakoğlu/
image character
Özgür Çevik
İskender
image character
Ceyda Ateş
Nursen
image character
Şemsi İnkaya
Sadi
image character
Barış Atay
Erdal
image character
Mehtap Bayri
Leman
image character
Gökçe Sezer
Ayşe
image character
Bedia Ener
Hediye
geri
ileri
Diğer
Yapımlar