Tarihçe
 • 2018
  Masum Değiliz

  Lise yıllarından beri ayrılmamış üç yakın arkadaş; Mert, Emir ve Volkan. Mert’in nişanın olduğu gün, aralarında Mert’in nişanlısının kardeşi Umut’un da dahil olduğu büyük bir olaya karışırlar ve bu olay hepsinin hayatını değiştirir.

  DETAYLAR

   

 • 2017
  Kanatsız Kuşlar

  Yapımcılığını Ata Türkoğlu-Koliba Film, yönetmenliğini Kemal Uzun’un üstlendiği, senaryosunu Hakan Haksun’un kaleme aldığı Kanatsız Kuşlar’da başlıca rolleri Melis Tüzüngüç, Ümit İbrahim Kantarcılar, Ahmet Varlı, Deniz Bolışık, Fatih Al, Servet Pandur ve Seda Türkmen paylaşıyor. Hayata tutunabilmek için amansızca mücadele eden dört kardeş ile çocukları için her türlü fedakarlığa katlanan genç…

  DETAYLAR

 • 2016
  Yeter

  YeterYeter, Atv ekranlarında perşembe akşamları yayınlanmaya başlayan televizyon dizisidir. Başrollerinde Pelin Karahan ve Yurdaer Okur’un oynadığı dizinin yönetmenliğini Cemal Şan yapmaktadır.

  DETAYLAR

 • 2016
  Gamsız Hayat

  gamsızhayatdiziYapımcılığını, ekranlarda rating rekorları kıran birçok diziye imza atan Koliba Film’in üstlendiği Gamsız  Hayat’ın yönetmenliğini Hakan Gürtop üstleniyor.

  Aşk, entrika, ihtiras ve tuzaklara karşı meydan okuyan gençlerin amansız mücadelesini ekranlara yansıtacak Gamsız  Hayat, yeni sezonda izleyicilerin  ilgi odağı olmuştur.

  DETAYLAR

 • 2014
  Yılanların Öcü

  yılanlarınöcü

  Yılanların Öcü, Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından uyarlanmış televizyon dizisi. Senaryosunu Ali Esen Bilen, Bekir Baran Sıtkı, Rana Mamatlıoğlu’nun kaleme aldığı dizinin yapımcılığını Ata Türkoğlu, yönetmenliğini ise Cemal Şan üstlenmiştir. Başrollerini Cemal Toktaş, Hande Soral, Ceyda Ateş, Ahmet Varlı, Korel Cezayirli, Burak Can, Sibel Şişman paylaştığı televizyon dizisi.

  DETAYLAR

 • 2013
  Fatih Harbiye

  fatihharbiyeafisFatih Harbiye, Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan başrolerini Kadir Doğulu, Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer’in paylaştığı televizyon dizisi.

  DETAYLAR

 • 2012
  Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi - Esir Şehrin Gözyaşları

  esirşehringözyaşları-ferhatileşirinEsir Şehrin Gözyaşları, 2012 yılında başrolünü Yiğit Özşener ve Sedef Avcı ‘nun paylaştığı tv dizisidir, Fox TV de yayınlanmıştır. Dizinin ismi daha sonra “Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi” olarak değişmiştir.

  DETAYLAR

 • 2012
  Evlerden Biri

  evlerdenbiriEvlerden Biri, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarlanan 2012 yapımı televizyon dizisi, Orhan Kemal’in 1966’da basılan aynı adlı eserinden uyarlanan, Koliba Film tarafından yapılıp Star Tv ‘de yayınlanan dizidir. Senaryosunu Hakan Aksun ve Müjdan Kayserli yazmıştır.Müziklerini ise Fahir Atakoğlu bestelemiştir.1 Ağustos 2012 ‘de ekranlara merhaba demiştir.Başrollerinde Ceyda Ateş, Özgür Çevik, Barış Aytaç ve Şemsi İnkaya rol almaktadır.

  DETAYLAR

 • 2011
  Türkân

  turkan-film-afisiCüzzamla savaş ve eğitim konusunda sadece ülkemizde değil, tüm dünyada örnek alınacak girişimlere imza atmış Türkan Saylan’ın yaşamını beyazperdeye aktaran film, Türkan Saylan’ın ikinci ölüm yıldönümü olan 19 Mayıs 2011’de vizyona girdi.

  Senaryosunu;  Ayça Mutlugil, Cemal Şan, Oya Yüce’nin yaptığı filmin başrollerinde Altan Erkekli ,  İsmail Hacıoğlu ,  Şevket Çoruh ,  Selin Demiratar ,  Tardu Flordun paylaştı. Filmin yönetmenliğini de Cemal Şan yapmıştır.

 • 2011
  Canan

  cananCanan, bir TV dizisi. Peyami Safa’nın 1925 yılında basılan Canan adlı romanından uyarlanmıştır. Bu Dizide Sevimli, küçük bir kız iken, doğduğu köyünden ve biricik annesinden koparılıp, evlatlık olarak alınan Canan’ın tozpembe hayatının, bir yılbaşı gecesi kabusa dönmesi ve yıllar sonra Canan’ın intikam için geri gelmesi anlatılmıştır.

 • 2011
  Firar

  mardin_firar_29189801

  Başrollerinde Caner Cindoruk, İsmail Hacıoğlu, Engin Şenkan, Ece Çeşmioğlu’nun paylaştığı ve yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı televizyon dizisi.

 • 2010
  Türkân

  turkan_saylanTürkan 2010 yapımı televizyon dizisidir. Senaryosunu Oya Yüce yazmış, yapımcılığını Ata Türkoğlu yapmıştır. Başrollerini Pınar Öğün, Saygın Soysal ve Özgürcan Çevik paylaşmıştır.

  İlk dört bölümün yönetmenliğini Türkan Derya, sonraki bölümlerin yönetmenliğini Cemal Şan üstlenmiştir. Dizi 23 Eylül 2010 – 14 Nisan 2011 tarihleri arasında Kanal D’de yayınlanmıştır. Dizi 26. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

 • 2009
  Maskeli Balo

  maskelibaloBurak Hakkı, Burcu Kara, Aytaç Arman, Itır Esen, Korel Cezayirli, Rüzgar Erkoçlar, Ayşegül Ünsal, Gazanfer Ündüz, Semra Dinçer, Altan Akışık, Ensar Kılıç, Bora Cengiz, Can Bonomo gibi isimlerin oynadığı dizinin yönetmenliğini Mehmet Çağatay Tosun yapmıştır.

 • 2008
  Beni Unutma

  beni unutma

 • 2008
  Vali

  valithumbVali, Star Tv’de 2006 – 2008 yılları arasında yayınlanan, Köprü dizisinin devamı niteliğinde çekilmiştir. Vali, Faruk Yazıcı etrafında gelişen olaylar ve şüpheli ölümünü konu almaktadır. 9 Ocak 2009’da vizyona girmiştir. Köprü dizisinin yönetmeni M. Çağatay Tosun ve genel koordinatörü Batur Emin Akyel tarafından filmin senaryosu kaleme alınmıştır.

 • 2008
  Gece Sesleri

  gecesesleriModern ve geleneksel dünyanın insanlarının bir arada yaşadıkları aşk, kıskançlık,nefret,intikam hallerini ekranlara yansıttı. Dizinin başrollerini; Özgür Çevik, İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever paylaşırken, yönetmenliği Cemal Şan tarafından yapıldı.

 • 2007
  Aşk Kapıyı Çalınca

  askkapiyicalincaDizi, ağırlıkla dizi karakterleri arasındaki ilişkilerde hayatta kesişen yollar, ilginç tesadüfler, engelleri aşmaya çalışan aşıklar, aşktan kaçarken kara sevdaya tutulanlar ve yaşamın şaşırtan mucizelerine tanık olanların öyküsünü konu edinmektedir. Başrollerini Burak Kut, İpek Erdem ve Aslı Yılmaz’ın paylaştığı dizinin yönetmeni Gökhan Erkut oldu.

 • 2007
  Dağlar Delisi

  daglardelisiAntalya Toroslar’da yaşayan son Yörük beyin destansı aşk hikayesini anlatan dizinin başrollerinde, Merve Sevi ile Volkan Keskin oynadı. Dizinin yönetmenliğini Taner Akvardar üstlenmişti.

 • 2006
  Geniş Zamanlar

  BOLUMGeniş Zamanlar, başrollerini Zuhal Olcay, Özge Özberk ve Oktay Kaynarca’nın paylaştığı, Ayşe Kulin’in Geniş Zamanlar adlı öykü kitabından uyarlanan televizyon dizisi. 2007 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlanan diziyi Serdar Akar yönetmiştir.

 • 2006
  Hayat Türküsü

  HayatTürküsü“Haydi Kızlar Okula” kampanyasından esinlenilerek oluşturulan Hayat Türküsü, idealist bir öğretmen olan Hayat’ın, Van’’ın dağlar arasında unutulmuş, geri kalmış bir köyünde verdiği eğitim mücadelesini anlatıyor. Hayat Türküsü’nde sadece eğitim-öğretim sorunları değil, bölgesel kültür farklılıkları, töre ve geleneklerin yıkıcı yanları da işleniyor. Bunun yanında dayanışma, fedakarlık, sevgi, hayallerine sahip çıkma gibi duyguların değerinin ön plana çıkarıldığı dizide Devin Özgür Çınar, Tolga Evren, Melih Görgün, Betül Arım, Aslı Yılmaz ve Canan Güven rol alıyor.

 • 2006
  Köprü

  kopruKöprü, yazar Ayşe Kulin tarafından kaleme alınan Köprü adlı romandan esinlenilerek çekilen ve Star TV’de Erzincan Valiliği sırasında Vali Recep Yazıcıoğlu’nun yapılması için büyük emek harcadığı Başpınar Köprüsü’nün konu edildiği bir dizi filmdir. Yönetmenleri  Sadullah Şentürk ve Çağatay Tosun’dur.

 • 2005
  Maki

  makiBaşrollerinde Müşfik Kenter, Kadriye Kenter, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Melih Görgün oynadığı televizyon dizisidir. Dizinin sanaryosunu Gamze Özer yazmış, yönetmenliğini de Hakan Gürtop üstlenmiştir.

 • 2004
  Görünmez Adam

  gorunmezadam

  Görünmez Adam 2004 yılında Atv tarafından yayınlanmış bir dizidir.
  Bir rastlantı sonucu görünmez olma yeteneği kazanan genç bir kuryenin maceralarını anlatmaktadır.
  Başrollerinde Yunus Günce ve Berna Öztürk’ün oynadığı dizinin yönetmenliğini Sadullah Şentürk üstlenmişti.

 • 2004
  Saçsaça Başbaşa

  sacsacabasbasa

  Son derece lüks bir villada birlikte yaşamaya karar veren güzeller güzeli dört kadının hikayesinin anlatıldığı dizinin oyuncuları arasında; Tuğçe Kıltaç, Açelya Akkoyun, Selda Özer, Berna Öztürk yer aldı. Dizinin yönetmenliğini Bülent Özdural yaptı.

 • 2002
  Kuzenlerim

  kuzenlerim

  Kuzenlerim 2002-2005 yılları arasında TRT 1’de yayımlanmış, Bülent Özdural’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Özer Çetinel ile Gamze Özer’in senaryosunu yazdığı gençlik dizisi.

  Farklı yerlerde büyümüş ve yetişmiş üç kuzen (Ece, Şeref, Çiğdem) İstanbul’da aynı evde yaşamak zorunda kalırlar. Ece güzel ve akıllı, Şeref saf ve alıngan, Çiğdem ise aksi ve sivri dillidir. Bu farklılıklardan komik olaylar doğacaktır. Ece ve Şeref’in üniversitesi, Çiğdem’in de işi vardır. Dizi toplam 115 bölümdür.

 • 2001
  Avcı

  Avcı - Televizyon DizisiYönetmenliğini İsmail Güneş’in yaptığı, Senaryosunu Ömer Lütfi Mete ile Raci Şaşmaz’ın yazdığı televizyon dizisi.

Koliba Film
Eylül 2000'de kurulan Koliba Film Türk izleyicisine en kaliteli yapımları sunmayı hedeflemektedir.

Koliba Film’in kurulduğundan bu yana çeşitli televizyon kanallarında ekrana gelen bir çok kaliteli yapımı beğeniyle izlenmektedir.

“Avcı” (2001-Kanal D) dizisi ile izleyicilerle tanışan Koliba Film’in diğer yapımları;
“Kuzenlerim” (2002/2005-TRT),
“Görünmez Adam” (2004-Atv),
“Saçsaça Başbaşa” (2004-Tv8),
“Maki” (2005-Show tv),
“Hayat Türküsü” (2006/2007-TRT),
“Geniş Zamanlar” (2007-Star tv),
“Aşk Kapıyı Çalınca” (2007-Star tv),
“Dağlar Delisi” (2007-Star tv),
“Köprü” (2006/2008 – Star tv),
“Beni Unutma” (2008-TRT),
“Gece Sesleri”(2008/2009 – Show tv),
“Vali “Sinema Film(2009),
“Maskeli Balo”(2009/2010-Star tv),
“Türkan”(2010/2011-Kanal D),
“Canan”(2011-Fox tv),
“Türkan” Sinema Film(2011),
“Firar”(2011-Star tv),
“Evlerden Biri”(2012-Star tv),
“Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi”(2012-Fox tv),
“Fatih Harbiye”(2013-Show tv),
“Yılanların Öcü”(2014-Show tv),
“Yeter”(2016-Atv)

Özellikle gençlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği Kuzenlerim dizisi 115. bölümünde ekranlara veda etmiştir. “Baba Beni Okula Gönder”, “Haydi Kızlar Okula” ve “Kardelenler” gibi eğitim kampanyalarına destek veren Hayat Türküsü dizisi işlediği sosyal konularla oldukça dikkat çekmiştir.
“Süper Vali” olarak tanınan merhum Recep Yazıcıoğlu’nun yaşamından bir kesiti sunan Köprü dizisi ise “Gidemediğin yer senin değildir” sloganıyla Türkiye gerçeklerini başarıyla ekranlara taşımıştır.

Koliba Film, güçlü kadrosu ile çarpıcı ve kaliteli yapımları izleyicilerle buluşturmaya devam edecek.

Bizi Takip Edin